Masz pytania? Zadzwoń

ZAMÓW ON-LINE Z DOSTAWĄ POD WSKAZANY ADRES | DUŻY WYBÓR I SZYBKA REALIZACJA

Zastosowanie granitu w nowoczesnym budownictwie

Zastosowanie granitu w nowoczesnym budownictwie

Granit powstaje w wyniku bardzo gwałtownych procesów - najpierw mając postać płynnej magmy w głębi rdzenia ziemi, gdzie temperatury osiągają tysiące stopni Celsjusza, potem zastygając, stając się niezwykle twardą, ciężką i odporną na wszelkie uszkodzenia skałą.

Granit - siła naturalnych procesów

O potędze granitu świadczy to, że stanowi on budulec płyt kontynentalnych, tworząc wielkie masywy oraz skaliste góry. Największe złoża granitu znajdują się na terenie takich krajów jak Hiszpania, Niemcy, Szwecja i Włochy, a poza Europą - w Chinach, Brazylii, Kanadzie oraz Indiach. W Polsce również mamy spore zasoby tego materiały - występują głównie w Tatrach i na Dolnym Śląsku.

Zastosowanie granitu w aranżacji wnętrz - gdzie szczególnie się sprawdza?

Nowoczesne budownictwo czerpie z doskonałych właściwości - estetycznych i wytrzymałościowych - pełnymi garściami. Surowiec wykorzystywany jest więc bardzo szeroko jako materiał wykończeniowy, szczególnie w formie kamieni murowych i płyt wielkoformatowych. Granit cechuje się wysoką twardością i bardzo dobrą akumulacją ciepła, dzięki czemu oddaje je później przez długi czas. To dlatego jest idealny do obudowy domowych kominków i pieców, jak również nadaje się do układania podłóg wyposażonych w ogrzewanie. Naturalny granit bardzo często wykorzystywany jest do konstrukcji blatów kuchennych i elementów mebli - ław i stołów.

Otoczenie domu - idealne miejsca dla granitu

Dzięki swoim doskonałym właściwościom granit jest naturalnym wyborem, aby wykorzystać go również w zewnętrznej aranżacji. Projektanci bardzo często stosują granitowe elementy w nowoczesnych budynkach i ich otoczeniu, co sprawia, że całość nabiera stylowego, jedynego w swoim rodzaju, charakteru. Kostka granitowa czy płyty wielkoformatowe dają się łatwo układać, wykazują trwałością, a co równie ważne - zapewniają wysoką jakość estetyczną, gdyż z przeróżnych odmian barwnych tego kamienia, można układać oryginalne mozaiki. Zależnie od tego, co bardziej nam się podoba, możemy zastosować elementy granitowe cięte, łupane lub cięto-łupane.

Granit to połączenie tego, co piękne i trwałe. Może przybierać różne formy - twardego, niemożliwego do zniszczenia kamienia murowego, odpornych na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne schodów granitowych, jak również stylowych płyt wielkoformatowych, które możemy zastosować w wielu rozwiązaniach aranżacyjnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl