Granit Naturalny - sklep internetowy z produktami granitowymi

Jak dobrać rozmiar granitu w zależności od typu inwestycji?

Jak dobrać rozmiar granitu w zależności od typu inwestycji?

Granit wybierany jest do wykończenia zewnętrznych i wewnętrznych nawierzchni. Tak samo dobrze się sprawdza w przypadku ciągów komunikacyjnych - podjazdów, chodników, alejek, jak i do stylowej, trwałej ozdoby wewnątrz domu. Zachwycają granitowe podłogi, posadzki, blaty kuchenne, obudowy kominków czy parapety. Jak widać, można go wykorzystać na wiele sposobów, lecz powstaje pytanie - jak dobrać jego rozmiar w zależności od inwestycji?

Granit - dlaczego warto?

Granit to bez wątpienia najbardziej stylowy materiał, który zachwyca trwałością, funkcjonalnością i jedyną w swoim rodzaju wyjątkową estetyką. Jest niezwykle uniwersalny, dlatego też stosuje się go do przeróżnych miejsc. Dzięki temu, że cechują go doskonałe parametry wytrzymałościowe, niestraszne mu obciążenia mechaniczne czy warunki atmosferyczne. To materiał ponadczasowy, pozostający w dobrej kondycji na lata, nietracący przy tym nic ze swojej urody.

Bogactwo aranżacyjne zachwyca, ponieważ granit dostępny jest w różnych wzorach i kolorach. Poza klasycznymi odcieniami jak szary i czarny, dostępne są też kostki granitowe, płyty granitowe i inne wyroby granitowe w takich kolorach jak rudy czy żółty. Zachwycają też połączenia kolorystyczne, na przykład zestawienie granitu szarego z żółtym i jego doskonała “współpraca” z naturalnymi elementami ogrodu - zielenią, drewnem.

Jak dobrać kostkę granitową?

Jak wspomnieliśmy - aby granit spełniał swoje zadanie idealnie, zarówno pod kątem eksploatacyjnym, jak i estetycznym, powinniśmy odpowiednio go dopasować do planowanej inwestycji. Bardzo często z tego materiału tworzy się ogrodowe chodniki i ścieżki, do czego używa się przeważnie kostki granitowej. Powinna on być przede wszystkim dostosowana do natężenia ruchu.

Jeśli to chodnik, ścieżka czy taras, czyli tam, gdzie odbywa się ruch pieszy, wystarczy kostka o grubości 4 x 6 cm. Jeśli natężenie będzie większe, na przykład na placach, gdzie poza ruchem pieszym poruszają się też pojazdy, trzeba zainwestować w grubszą kostkę - 7 x 9 cm. Drogi dojazdowe do domów wymagają oczywiście jeszcze grubszego materiału - minimum 8 x 10 cm. Jeśli poruszać się będą po nich ciężkie pojazdy, lepiej postawić na kostkę granitową o grubości 15 x 17 cm.

A może płyty granitowe?

Chociaż kostka granitowa wybierana jest dość często do różnego typu ciągów komunikacyjnych - ścieżek, chodników czy podjazdów, to zamiast niej można też wybrać płytę wykonaną z granitu. Sprawdza się świetnie, wytrzymując nawet duże obciążenia. Oczywiście, żeby tak było, należy dobrać jej odpowiednią grubość. W ofercie dostępne są płyty chodnikowe 6 cm, 8 cm i 10 cm. Dostępne są też płyty wielkoformatowe na podjazd o długości do 120 cm. Tak duże płyty sprawdzają się też na tarasach i balkonach. Prezentują się zjawiskowo, podkreślając oryginalny wygląd domu i jego okolicy. Płyty tarasowe wyglądają pięknie i są - tak samo jak inne wyroby z granitu - niebywale odporne na uszkodzenia mechaniczne, plamienie i działanie środków chemicznych. Nie chłoną wody. Oferowane są płyty granitowane płomieniowane (podczas procesu produkcji nagrzewa się ich powierzchnię palnikiem) oraz piaskowane (obróbka strumieniem piasku pod wysokim ciśnieniem).

A co ze schodami?

Z granitu można zbudować wiele konstrukcji, także schody. To jeden z najbardziej wymagających elementów, który powinien cechować się solidnością, żeby zapewnione zostało bezpieczeństwo, ale i wygoda. Do tego celu służą stopnie blokowe wykonane z granitu, których wszystkie parametry - grubość, jakość budulca, estetyka - stoją na najwyższym poziomie.

Cechują się wyjątkową wytrzymałością i walorami wizualnymi, niezależnie, czy zdecydujemy się na bloki płomieniowane, czy piaskowane. Schody granitowe wykazują o wiele większą odporność niż schody wykonane z płytek, czy drewna. Niestraszne im uszkodzenia, przebarwienia, zarysowania i ścieranie. Na solidne schody składają się też inne elementy jak stopnice granitowe. Cechują się tymi samymi walorami, zapewnią wyjątkową ponadczasową trwałość.

Chcemy postawić mur - wybierzmy kamień murowy

Jeśli planujemy postawić mur, wybierzmy piękny, naturalny kamień murowy z granitu. Idealny do wszelkiego rodzaju ogrodzeń i opłotów, także dekoracyjnych. Pasuje do klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych konstrukcji. Nie ma też przeszkód, by kamień murowy wykorzystać jako budulec do tzw. małej architektury czy ogrodowych konstrukcji. Odznacza się wyjątkową minimalistyczną formą, zachwycając wizualnymi wrażeniami.

Jest też łatwy w montażu. Odporny na wszelkie negatywne czynniki, z powodzeniem więc można go zastosować w najbardziej wymagającym, nieprzychylnym środowisku. Mur granitowy nawet po latach będzie zachwycał swoim klasycznym, stylowym wyglądem, czego nie można powiedzieć o ogrodzeniach wykonanych z innych materiałów.

Granit pasuje do wszelkiego rodzaju inwestycji. Wystarczy go odpowiednio dobrać, by idealnie spełniał swoją funkcję.

Polecane produkty:

Kamień murowy granitowy cięto-łupany jasnoszary STRZEGOM (40x40x60-120)
Płyta granitowa tarasowa śrutowana jasnoszara BERGO (40x20x2)
Kostka granitowa cięta płomieniowana jasnoszara STRZEGOM (20x10x10)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl