Granit Naturalny - sklep internetowy z produktami granitowymi

DOSTAWA OD 249 ZŁ / 1t NA WSKAZANY ADRES INWESTYCJI! | ZAMÓW JUŻ DZIŚ!

Pytania i odpowiedzi

FAQ – pytania i odpowiedzi

1. Jaki jest czas realizacji zamówienia?
Czas realizacji zależy od rodzaju i ilości zamówionego towaru. Zamawiając towar należy zwrócić uwagę na czas do wysyłki określony przy konkretnym produkcie. Harmonogram dostaw dla większych ilości ustalany jest indywidualnie.

2. Czy dostawa towaru zapewnia rozładunek?
Towar o wadze do 10 t może być dostarczony przez przewoźników i firmy kurierskie autami pow. 3,5 t. Na wyposażeniu znajduje się winda oraz paleciak, co umożliwia rozładunek na utwardzonym terenie. 1 auto pow. 3,5 t jest w stanie załadować maksymalnie 5 palet do 1,2 t.

Zamówienia pow. 10 t dostarczane są transportem pełnopojazdowym – autem do 24 t. Przy opcji pełnopojazdowego nie zapewniamy rozładunku. Towar można rozładować wózkiem widłowym lub koparko-ładowarką.

3. Na czym polega płomieniowanie granitu?
Jeden z rodzajów obróbki kamienia, który polega na ogrzewaniu powierzchni granitu specjalnymi palinkami działającymi w oparciu o spalanie mieszanek tlenu i propanu, propanu i butanu oraz gazu ziemnego. Palniki do płomieniowania są chłodzone wodą, która jednocześnie chłodzi płomieniowaną powierzchnię. Temperatura obróbki jest bardzo wysoka i waha się od 1280˚C do 1360 ˚C. Pod jej wpływem następuje rozszerzanie i pękanie ziaren kwarcu i krzemu, co w efekcie powoduje złuszczanie wierzchniej warstwy granitu bez naruszenia jego rdzenia. Wyższe temperatury mogą powodować pękanie kamienia, natomiast zbyt niskie mogą powodować odchodzenie płatami łuszczonej powierzchni, zamiast odpryskiwania.

W wyniku płomieniowania uzyskuje się chropowatą i antypoślizgową powierzchnię. Płyty czy kostka granitowa płomieniowana jest wyjątkowo trwała i odporna na eksploatację. To doskonały wybór dla powierzchni zewnętrznych – tarasów, schodów, podjazdów czy chodników. Powierzchnie płomieniowane pokryte cienką warstwą lodu lub śniegu nadal wykazują właściwości antypoślizgowe i skutecznie zapobiegają przed upadkiem.

4. Na czym polega śrutowanie granitu?
Śrutowanie to specjalistyczny sposób obróbki powierzchni granitu, w którym wykorzystywane są kulki korundowe (minerał). Obijają one powierzchnię obrabianego produktu z bardzo dużą prędkością. Śrutowanie doskonale podkreśla szlachetność granitu i wydobywa jego piękno. W efekcie tego rodzaju obróbki materiał uzyskuję powierzchnię chropowatą i antypoślizgową.

5. Jakie są rodzaje kostek granitowych?
Najczęściej wyróżnia się 3 rodzaje kostek: ciętą, cięto-łupaną, łupaną (surowo-łupaną). Kostka granitowa cięta jest równo cięta z każdej strony, góra najczęściej jest płomieniowana, dzięki czemu powierzchnia jest równa, jednocześnie szorstka i antypoślizgowa. Kostka cięto-łupana, to kostka cięta z 2 stron (góra i dół) i łupana z po 4 bokach. Górna powierzchnia jest płomieniowana, równa i antypoślizgowa. Dzięki łupanym bokom, kostka świetnie się klinuje, co zapewnia stabilną powierzchnię. Najbardziej nieregularną kostką jest kostka łupana, która łupana jest z każdej strony. Powierzchnie są nierówne, niepowtarzalne; najczęściej znajduje zastosowanie na dużych powierzchniach, podjazdach, parkingach.

6. Czy przycinamy płytki na wymiar?
Tak, jak najbardziej. Zamawiane płytki możemy przyciąć na wymiar - dotyczy to materiały obrabianego w Polsce. Przygotowujemy indywidualną wycenę po otrzymaniu zapytania na maila info@granitnaturalny.pl  Minimalna ilość zamówienia dla indywidualnych rozmiarów płytek to 10 szt.

7. Czy płytki granitowe będą odpowiednie na zewnątrz?
Tak, granit to doskonały materiał na trudne warunki pogodowe. Jest odporny na różne pogody i mrozoodporny, dzięki czemu zimą nie groźne mu niskie temperatury. Wybierając płytki na taras, chodnik czy schody na zewnątrz warto wybrać powierzchnię płomieniowaną lub śrutowaną, która jest szorstka i antypoślizgowa.

 

Newsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymuj bieżące informacje o naszej firmie i produktach!
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium