Masz pytania? Zadzwoń

ZAMÓW ON-LINE Z DOSTAWĄ POD WSKAZANY ADRES | DUŻY WYBÓR I SZYBKA REALIZACJA

Po czym rozpoznać kamień naturalny wysokiej jakości?

Po czym rozpoznać kamień naturalny wysokiej jakości?

Kamień naturalny pasuje do większości miejsc w domu - na posadzkę, ściany czy jako wykończenie różnych elementów, na przykład blatu w kuchni.

Kamień naturalny - wyjątkowy wewnątrz, jak i na zewnątrz domu

Niezależnie, czy mówimy o kremowym marmurze, mlecznoszarych schodach granitowych czy białym trawertynie pokrywającym ściany, możemy być pewni, że wnętrze zyska niepowtarzalny charakter i styl. To samo powiemy o kamieniu naturalnym zewnętrznym (płyty tarasowe, kostka granitowa), który musi wykazywać maksymalną odporność na uszkodzenia mechaniczne, jak i zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli materiał jest rzeczywiście wysokiej jakości, możemy być spokojni nie tylko o jego ponadprzeciętną wytrzymałość, ale i nienaganny wygląd - nawet po wielu latach użytkowania. 

Jak uzyskać potwierdzenie, że kamień jest wysokiej jakości?

Każda firma sprzedająca kamień naturalny musi poinformować o gatunku materiału. Można wierzyć na słowo, ale lepiej powiedzieć: “sprawdzam”, prosząc o pokazanie deklaracji zgodności. Jest ona potwierdzeniem tego, że oferowany produkt spełnia odpowiednie normy budowlane. Mając tę wiedzę, nie musimy się obawiać, że zamiast jakościowego kamienia naturalnego, otrzymamy zamiennik lub podróbkę.

Czy ten produkt spełni nasze wymagania? Zawsze to sprawdzajmy!

Zawsze zwracajmy uwagę na dodatkowe oznaczenia produktów, ponieważ te informacje nierzadko są kluczowe, wskazując, z jakim wariantem wykończenia powierzchni mamy do czynienia. W przypadku płytek z kamienia to kwestia podstawowa, gdy zamiast matowych i antypoślizgowych, możemy nieopatrznie wybrać coś zupełnie innego - płytki gładkie polerowane. To tak samo w przypadku rodzaju wykończenia boków płytek, ponieważ do wyboru są dwie opcje - cięte i fazowane (czyli o delikatnie złagodzonej krawędzi).

 

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana brązowa BOHUS (50x50x3)

Płyta granitowa tarasowa płomieniowana brązowa BOHUS

Identycznie postępujmy w odniesieniu do wszystkich - wewnętrznych, jak również zewnętrznych - produktów wykonanych z kamienia naturalnego. Wybierając na przykład płyty tarasowe, musimy zaznajomić się z dodatkowymi informacjami, żeby poznać wskaźnik antypoślizgowości. Tak samo ważne jest oznaczenie twardości, od jakiego zależy stopień wytrzymałości płyty.

Nie zapominajmy też, że kupowanie u zaufanego, sprawdzonego partnera zwiększa szansę otrzymania produktów o najlepszych parametrach. Taki ceniony na rynku sprzedawca dostarcza rozwiązania przeróżnym odbiorcom - prywatnym i komercyjnym, budując swoją mocną pozycję na najtrwalszym fundamencie - jakości.

Kostka granitowa cięto-łupana śrutowana jasnoszara BERGO (10x10x8)
Kostka granitowa cięto-łupana śrutowana jasnoszara BERGO

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl