Masz pytania? Zadzwoń

ZAMÓW ON-LINE Z DOSTAWĄ POD WSKAZANY ADRES | DUŻY WYBÓR I SZYBKA REALIZACJA

Wybieramy materiał na podjazd do domu

Wybieramy materiał na podjazd do domu

Granit to bez wątpienia jeden z bardziej eleganckich materiałów nie tylko do wykończenia wewnątrz domu, bo tak samo dobrze sprawdza się w przypadku nawierzchni zewnętrznych. Różne jego elementy - kostka granitowa, krawężniki granitowe czy oporniki granitowe - wzbogacają aranżacyjnie przydomową przestrzeń, ale i zapewniają wytrzymałość, o którą ciężko przy mniej odpornych materiałach.

 

Granit - siła nie do zdarcia

Granit to rodzaj niezwykle odpornej skały magmowej. Nie szkodzą mu ani różnice temperatur (jak również inne czynniki atmosferyczne - woda, śnieg, promieniowanie UV), ani uszkodzenia mechaniczne. Nie odkształca się przez obciążenia, zachowując doskonałą kondycję przez długie lata. Kostka granitowa stanowi więc naturalny wybór nie tylko na podjazdy, ale też do wszelkiego rodzaju ścieżek komunikacyjnych (alejki, chodniki itp.).

 

Skąd taka siła granitu?

Jak wspomnieliśmy, granit pochodzi od skały magmowej, która stanowi jedną z trzech skał - obok osadowych i metamorficznych - budujących skorupę ziemską. Jest najtwardsza i najbardziej wytrzymała z wymienionych. Tym bardziej wygrywa z innymi dostępnymi materiałami, jak chociażby z betonem, który ma ograniczoną odporność na przemarzanie (najczęściej to około 200 cykli zamarzania i rozmarzania; daje to w przybliżeniu tylko 10 lat żywotności). Kostka granitowa nie ma praktycznie terminu przydatności, gdyż w nienagannym stanie potrafi przetrwać przez kilkadziesiąt, kilkaset lat.

 

Granit jest nie tylko wytrzymały - zachwyca równie wyglądem

Granit to jednak nie tylko siła, to również duże możliwości aranżacyjne. Kostkę granitową możemy ułożyć na wiele sposobów, mamy nieograniczone możliwości w zakresie dobierania różnych wzorów i kolorów. Bardzo popularne są szare, czarne, żółte i rude, wszystkie występujące pod postacią drobno lub gruboziarnistą. Niektóre z nich dostępne są również z innymi kolorami, na przykład szaro-rude czy szaro-żółte.

Możemy ją układać na różne sposoby i tym sposobem osiągnąć efekt, na jakim nam zależy. Ciekawe jest wiązanie prostokątne - kostkę układa się w kwadrat, a w środku znajduje się połówka kostki granitowej. Kolejnym interesującym sposobem jest wiązanie jodełkowe, do jakiego wykorzystujemy materiały prostokątne. Tym sposobem zyskujemy niebanalny efekt - szereg ukośnie ułożonych kostek. Inne warte uwagi to również tzw. plecionka (trzy prostokątne kostki granitowe układa się równolegle do siebie) oraz wiązanie rzędowe (ułożenie kostek w równych rzędach).

Czy granit to wręcz idealny materiał na podjazd do domu? Na pewno bliski perfekcji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl